Tüm Kategoriler
EN
Haberler

Ana Sayfa>Haberler>Haberler

Özel yapı çeliği” endüstriyel kümelenme projesi devreye alındı

Zaman: 2021-01-12 Hitler: 62

12 Aralık'ta, Shandong Eyaleti-Shiheng Special Steel'deki eski ve yeni kinetik enerjiyi dönüştürmeye yönelik büyük proje “özel inşaat çeliği” endüstriyel kümelenme projesi, beklenenden 55 gün önce faaliyete geçti. Shandong'un çelik endüstrisinin yeşil ve akıllı sektöre dönüşümünü teşvik edecek olan proje yatırımı 15 milyar yuan'ı aşıyor.
Proje 8 ana üretim hattını kapsamaktadır. Resmi olarak faaliyete geçtikten sonra yıllık 4.65 milyon ton üretim kapasitesine ve 20 milyar yuan ek satış gelirine sahip olacak ve bu da onu Shandong Eyaletindeki dört büyük çelik endüstrisi kümesinden biri yapacak. Çelik üretim kapasitesinin genel olarak düşürülmesi durumunda Shandong, Shiheng Special Steel'in üretim kapasitesini 2.55 milyon tondan 4.65 milyon tona ayarladı, bu da başka bir "Shiheng Special Steel" oluşturmaya eşdeğer.
https://www.hongwangstainless.com/products-show/color-stainless-ssteel-coil/
Tai'an Shiheng Special Steel'in baş teknik mühendis yardımcısı Wang Changsheng şunları söyledi: “(Başlangıçta) bu hatlardan yalnızca birinden bir kütük haddelenebilir. Bu kez, bir kütük aynı anda 5 çelik hattı haddeleyebilir ve iki üretim hattı (yıllık üretim) 400 10,000 tona ulaştı, bu da orijinal hattın iki katı verimlilik anlamına geliyor ve kullanılan insan sayısı hala aynı ”
 
PVD Renkli Kaplama Paslanmaz Çelik Sac001
Şirket, yeni projelere yer açmak için art arda 10'dan fazla eskimiş üretim hattını kapattı ve üretim kapasitesini 2 milyon tondan fazla azalttı. Yeni projenin çevre koruma göstergeleri büyük ölçüde iyileştirildi ve toz emisyonu, devletin öngördüğü metreküp başına 10 mg'dan 5 mg'ın altına düşürüldü. Atıktan tam olarak yararlanmak için, bir çelik ve kimyasal ortak üretim projesi için yerel plan. Şu anda park, alt kimyasallar, ilaçlar ve özel çelikten kompozit malzemelerde 20'den fazla büyük ve orta ölçekli işletmeyi bir araya getirdi.

图片 1